runs about In A Sentence
Learn how to use runs about in a sentence and make better sentences with `runs about` by reading runs about sentence examples.
- Brow waxing runs about $20, and is well worth it.
- Prices are reasonable I'd say the average plate price runs about $13.
- Each cartridge runs about $16.
- It runs about twice that long in the Super Bowl.
- At home a wash and blow dry runs about $35 for my length of hair.
- Kurt Snover and colleagues at the University of Washington in Seattle say that the fusion of beryllium-7 with hydrogen runs about 17 percent faster than people had thought.
- Runs about 90 minutes.
- The annual price tag runs about $ 30 billion in direct costs and lost productivity.
- Brunch runs about 31 50 dollars and the mimosas and bellinis are about 10 15.
- It's not very big either, runs about 40 miles from San Pablo Bay and Carneros north to the base of Mount St. Helena.
- There it runs about 150 pages or so, making it a novella by definition.
- Allmax X Large pads aren't cheap the 40 count box runs about $28.
- The pattern of conduct . . . runs about five years,.
- The available FBI file runs about 200 pages, with numerous redactions.
- The DSP chip in your phone runs about five bucks.
- The show runs about 10 minutes with shows about every thirty minutes.
- The jumbo runs about $14 with about twice the meat.
- I said part, because the bike path runs about 25 miles each way.
- Make sure you reserve your spot, it starts running at 4 AM and runs about every 45 minutes.
- Get this, a baked brie for 25 people runs about $225.
- Shopgirl runs about a 130 pages, so it fits this paradigm nicely.
- Currently a set of 8 cartridges runs about $125 plus there is the cost of the paper.
- Fry bread runs about $9.
- Beam Piper novel Little Fuzzy which runs about 6 and a half hours.
- It runs about 4 minutes.
- The house edge at blackjack runs about 0.
- Runs about 25 minutes and documents about 5 crimes.
- Another option is the "Vanilla" Satin Chemise that runs about $17.50.
- Betty Crocker Sugar Cookie Mix which is NOT gluten free runs about $1.
- Pricing is what you'd expect for a Vegas buffet in the type of hotel runs about $29.
- The range runs about $8 for half an hour and it is nothing pretty to look at however.
- He runs about and is in and out of brush, but please realize he is not very hard on it.
- This is fabric that regularly runs about $40 a yard.
- One gripe : The movie runs about a minute too long.
- Two slices of cheese with a medium soda runs about $8.
- It runs about $4 a slice.
- When the lights shut off he pounces on it again, and runs about.
- The first time I waited it was close to TWO HOURS and then it runs about $80.
- Overcooked or sitting around for so long it's translucent and runs about $10 for the combo.
- Only $25 for a course that runs about 3 hours.
- It's also a great value because buying the UD shades individually runs about $18 each.
- The show runs about 75 minutes and is suitable for all ages.
- Because of the extra work involved in reading a book, the rate for beginning book reviewers runs about a quarter a word.
- That in itself runs about $8.
- They have plenty of yummy food but that's by far my favorite, it runs about $22 total.
- Everything runs about $7 7.
- There is another At At set that runs about fifty.
- No one is paying any attention to Mathilda, who runs about almost unattended.
- In most cases, collaboration divorce runs about $6,000.
- Originally an Indian path, Broadway runs about 17 miles (26 kilometers), from the tip of Manhattan Island to the Bronx, intersecting some of New York City's most famed avenues.
- Half price during happy hour runs about $3.
- Which currently runs about $6.
- Sandwiches, tall lattes and pastries for two runs about $ 15.
- Runs about 100 dollars, pretty standard.
- Each bomb runs about $7 $12 and it's worth every penny.
- Remember, dinner for two at McDonald's runs about $10.
- Given Benny's history, he runs about even odds of either solving the case or falling off the wagon.
- I want to say it runs about $40 $50 but its worth it as long as you like what's included.
- The single burger is a half pound, comes with fries, and runs about $7.
- Usually runs about 6 8 dollars depending on the type of pizza.
- A typical yaoi manga runs about $12.
- Dinner runs about $15 for the buffet.
- Came here for dinner and had the omakase which runs about 120$.
- The show runs about 1.
- You can take a tour, but that runs about $100 per person and lasts for about 4 hours.
- Check all the factory options, and the 500 runs about $24,000.
- A meal runs about 450 francs ( dlrs 15 ).
- It runs about 30 minutes so can be played in a fairly short period of time.
- Toys version, which runs about twenty two bucks at target.
- The sushi lunch runs about $7 and includes a salad or miso soup.
- The Bagnaccio baths are located directly on what was the ancient via Cassia on the road to Montefiascone while the via Cassia now runs about 1 km east of the baths.
- A sushi deluxe here runs about $22.
- A cab runs about $35 so we thought the shuttle was a great deal.
- Cost during prime time runs about $ 400 an hour.
- A burger runs about $10 everything is an add on.
- The car itself runs about 8 to 10 minutes on a full charge before you need to charge it again.
- This runs about $200 per serving and is a specialty.
- Yatima matures within a few real-time days, because citizens'subjective time runs about 800 times as rapidly as flesher and gleisner time.
- Yes, my metabolism is a lot faster than a human, so my temperature runs about a hundred and two degrees.
- It runs about 25 per person on a meal of small portions.
- My average lunch runs about $12.
- The shuttle runs about every 20 minutes.
- Equipment plus shoes runs about $30 but my husband and our friend had a great time.
- And each chapter runs about 3 pages long.
- At any given time, the industry runs about 85 percent utilization.
- One of Gold's toilet seats runs about $ 300-$ 600.
- This dinner runs about $27 and easily feeds 4 adults.
- To get there I took the free shuttle to Rio from Bally's which runs about every half hour.
- In summer nights my house runs about 73 75.
- The pizza runs about $5 $6.
- It runs about the same price as Gelish.
- There are about 7, maybe 8, different performances and the whole show runs about 80 minutes.
- The cereal usually runs about $5 6 a box in store.
- The show, which is an abridged version, runs about an hour and a half and has no intermission.
- This is a casual restaurant and the average plate runs about $16.
- It runs about 96 pages, but it's chock full of fun.
- Uber runs about $27 one way.
- A CD " burner " runs about $ 300.
- A 90 minute facial runs about 105$, which is amazing compared to most high end spas.
- The breakdown on all four flavors runs about the same.
Similar words: Runner Beans, Runagate, Running Cost, Runs About, Run Afoul, Runo, Runtishness, Runtime, Run Riot, Rung, Running Expenses, Running Game, Runnel, Run Of The Mine, Run Afoul Of, Run At, Runion, Run Ins, Runoff, Run At The Mouth